1. Anasayfa
  2. Sık Sorulan Sorular
  3. Online Banka Entegrasyonu

Online Banka Entegrasyonu

Online Banka Başvurusu Nasıl Yapacağım?

1) KolayBi’ içinden Ayarlar→ Online Banka Başvurusu→ Yeni Başvuru adımları takip edilerek başvuru başlatılır. 

2) Başvurunuz sonrasında; tarafımızca gerekli incelemeler yapıldıktan sonra, bilgilerinizi içeren doldurulmuş formlar size mail yolu ile iletilir. 

3) Her bir formu imzalı ve kaşeli olacak şekilde hesabınızın bağlı olduğu şubeye iletmeniz gerekir.

4) Bankanızın göndereceği web servis ( kullanıcı adı, şifre) bilgilerini  tarafımıza iletmeniz halinde banka başvurunuz tamamlanır.

 

Online Banka Entegrasyonu Başvuru Sürecinin Tamamlanması Ne Kadar Sürüyor?

Entegrasyonun tamamlanması söz konusu bankaya göre değişiklik göstermektedir. Formu şubeye ilettikten sonra bazı bankalar, servis bilgilerini aynı gün verebiliyorken bazıları kullanıcılarımıza 2-3 hafta sonra iletiyor. Web servis bilgileri bize ulaştıktan sonra ise maksimum 3 gün sonra entegrasyonunuz tarafımızca tamamlanıyor.

 

Web Servis Tanımlamam Yapıldı Fakat Banka Hareketlerimi Göremiyorum.

Müşterilerimizin banka hareketlerini görememesi durumunda sıklıkla karşılaştığımız sorun, müşterilerimizin banka müşteri numarası bilgisini yanlış girmesi oluyor. Genellikle görüyoruz ki banka müşteri numarası yerine hesap numarası, TCKN veya VKN gibi bilgiler giriliyor. Kullanıcılarımızın müşteri temsilcilerini arayarak doğru bilgiye erişmesini bekleyip servis tanımlamarını yeniden yapıyoruz

Tüm bilgilerin doğruluğundan emin olduktan sonra problem hala devam ediyorsa, sorun bizden değil bankadan kaynaklanıyordur. Bu durumda kullanıcımızın ilgili bankanın Nakit Akışı Yönetimi departmanıyla iletişime geçmesi gerekiyor.

 

Banka Hesabımdaki Geçmiş Hareketleri Nasıl Görebilirim?

Kullanıcılarımızın banka servis tanımlarını geçmiş hareketleri de görebilecekleri şekilde yapıyoruz. Fakat her banka bu konuda farklı kurallara sahip olduğundan, bazı bankalar 1 ay öncesi bilgileri aktarabiliyorken, bazıları hesap açıldığı tarihten itibaren yapılmış tüm hareketleri gösterebiliyor.

 

Online Banka Entegrasyonu için Fiyatlandırma Nasıl Yapılıyor?

Enpara.com hesabınızın olması durumunda, 3 bankaya kadar entegrasyon tamamen ücretsizdir. 3 bankadan sonra her bir banka için ücretlendirme yapılır. 

Enpara.com hesabınızın olmaması durumunda her bir banka entegrasyonu yıllık 120 TL dir.

Fiyatlandırma, hesap sayısı üzerinden değil entegre edeceğiniz farklı banka sayısı üzerinden yapılır. Tek banka entegrasyonu ile o bankaya ait dilediğiniz kadar hesabı entegre edebilirsiniz. Alt hesaplar için ayrı bir ücret alınmaz. 

Güncellendi 28 Kasım 2019

İlgili İçerikler